Strona klubowa

Aktualności

Przełamanie na zakończenie

• autor: naczelny, 2011-06-20 16:46

Po ośmiu spotkaniach bez zdobycia chodź by punktu, Polonia-Unia Widzów w ostatniej kolejce odniosła upragnione zwycięstwo. Mimo, iż nieskuteczność pod bramką przeciwnika dawała się we znaki zawodnikom z Widzowa i na przerwę schodzili przegrywając 0:1, w drugiej połowie do wyrównującego trafienia zdołali dołożyć jeszcze dwie bramki i w rezultacie zwyciężyli Piasta Lubojna 3:1.

Pierwsza połowa nie zachwyciła nielicznie zgromadzonych kibiców i przyniosła zaledwie kilka okazji bramkowych dla obu drużyn. Jako pierwsi okazję na zdobycie bramki mieli gospodarze, kiedy to po błędzie w ustawieniu się obrony Polonistów, sytuację sam na sam z M. Klekotem zmarnował napastnik z Lubojny. W około 30 minucie napastnik Piasta ładnie przyjął piłkę na 18 metrze gubiąc obrońcę, następnie przedryblował kolejnego i padł w polu karnym, po tym jak piłkę próbował mu wybić K. Organa. Pewnie wykonany rzut karny dał prowadzenie gospodarzom. Po straceniu bramki swoich okazji doczekali się Poloniści, jednak ani M. Kuźnicki, ani G. Dolniak nie potrafili skierować piłki do siatki z najbliższych odległości.

W drugiej połowie do ataku z większym impetem ruszyli goście z Widzowa, natomiast gospodarze wyglądali jakby - ktoś ? coś ? - odebrało im chęci do gry. Goście w tej części meczu stworzyli sobie przynajmniej klika dogodnych sytuacji w których mogli pokusić się o zdobycie bramki, natomiast gospodarzy stać było jedynie na parę stałych fragmentów,  po których piłka lądowała w rękach M. Klekota, lub daleko mijała światło bramki. Do wyrównania doprowadził w 55. minucie G. Dolniak, który przechytrzył obrońcę Piasta i strzałem z ok. 10 m w krótki róg pokonał bramkarza. Drugie trafienie dołożył M. Jędrzejczyk, który po tym jak spadła mu pod nogi piłka wybita przez obrońców z Lubojny, poprawił futbolówkę i zdecydował na strzał z około 25 m. Piłka, mimo interwencji bramkarza gospodarzy ugrzęzła w siatce bliżej dalszego słupka. Wynik 75. minucie ustalił M. Kuźnicki, który w całym spotkaniu potrzebował trzech, chciało by sie powiedzieć 100% okazji, aby pokonać bramkarza rywala. Przy trzeciej próbie zachował jednak spokój i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

Mecz mimo, że nie stał na wysokim poziomie, a chwilami toczony był wręcz w piknikowej atmosferze może cieszyć kibiców z Widzowa, gdyż po ośmiu spotkaniach "bezpłodności" punktowej ich piłkarzy, w końcu po ostatnim gwizdku arbitra mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

herb gosc Piast Lubojna 1
3 Polonia-Unia Widzów herb gosc
  30' ??? (k)

55' Dolniak Grzegorz
67' Jędrzejczyk Michał
75' Kuźnicki Michał

Skład Polonii-Unii: Klekot Mariusz - Stolarczyk Przemysław, Organa Konrad, Rorat Sylwester, Organa Kacper (zmiana 85" Stachowicz Mateusz) - Dyksy Mateusz (zmiana 70" Kmiecik Klaudiusz), Musiał Bartosz (zmiana 80" Jędrzejkiewicz Daniel), Jędrzejczyk Michał, Kuna Ernest - Dolniak Grzegorz, Kuźnicki Michał