Aktualności

Zwycięstwo !!!

• autor: crycha6, 2009-09-12 19:54
  Polonia Unia Widzów 2:1 Grom Miedźno

W VI kolejce częstochowskiej a-klasy pokonujemy Grom Miedźno 2:1 (1:1) po bramkach Sylwestra Rorata oraz Pawła Kulaska.
     Początek meczu to wyrównana gra obu zespołów z lekką przewagą gości jeśli chodzi o ilość dogodnych sytuacji podbramkowych. W końcu jedna z wrzutek piłkarzy Gromu dochodzi do nie pokrytego napastnika, który precyzyjnym strzałem głową umieszcza piłkę w siatce. Chwilę po wznowieniu gry Paweł Kulasek zostaje faulowany w polu karnym i sędzia wskazuje na wapno. Karnego na bramkę pewnie zamienił Sylwester Rorat. Potem do końca pierwszej połowy to my przeważamy, a Grom upatruje swej szansy w kontratakach. Do przerwy wynik niestety nie ulega zmianie i schodzimy do "szatni" przy stanie  1:1.
W drugiej połowie obraz gry nie ulega zmianie. W 69 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne najwyżej wyskoczył Ernest Kuna i po jego strzale piłka ląduje na poprzeczce . Parę chwil później kolejny rzut rożny. Wrzuconą piłkę z prawego narożnika boiska nie trąconą przez nikogo przyjmuje w narożniku pola karnego Michał Jędrzejczyk, który wycofuje piłkę lekko przed pole karne do Pawła Kulaska, a ten popisuje się precyzyjnym strzałem i umieszcza piłkę w "długim" rogu bramki. Parę chwil później pada kolejna bramka, gdzie po kolejnym rzucie rożnym Ernest Kuna uderzeniem głową umieszcza piłkę w okienku bramki, jednak sędzia dopatruje się faulu w polu karnym przeciwnika i bramka nie zostaje uznana.
Do końca meczu staramy się podnieść rozmiar zwycięstwa, a Grom także nie składając broni próbuje odmienić losy spotkania jednak czyni to nie skutecznie. Ostatni gwizdek sędziego i to my schodzimy jako zwycięzcy.