Strona klubowa

Aktualności

Piłkarskie Święto w Widzowie.

• autor: Szef.!, 2009-10-09 14:12
     10 października 2009 r. w spotkaniu X kolejki klasy : ”A” Polonia-Unia Widzów uległa na własnym stadionie drużynie Orła Kiedrzyn 0:1. Przed spotkaniem ogromną presję na zawodnikach wywierali kibice i działacze z Widzowa. Mecz z vice-liderem miał pokazać czy zespół Polonii, stać na walkę o czołowe loakty w tabeli.
Na początku spotkania zarysowała się przewaga gości. Choć blok defensywny grał bardzo dobrze nie ustrzegł się jednego błędu przy stałym fragmencie gry i lider drużyny gości Tomasz Czok w 20 min otworzył wynik spotkania bardzo pewnie strzelając głową z  7 m. . Bramka zadziałała na gospodarzy niczym zimny prysznic.  Poloniści zaczęli grać pewnie. Zwiększyło się posiadanie piłki co przełożyło się na coraz groźniejsze ataki. Największy problem drużynie Kiedrzyna stanowiły dalekie wyrzuty z autu Ernesta Kuny. To właśnie po nich dwukrotnie w dobrej sytuacji do strzelenia bramki głową znalazł się Daniel Jędrzejkiewidz . Niestety w pierwszej połowie nie ujrzeliśmy już bramek i do szatni zespół z Widzowa schodził z jednobramkową stratą. W przerwie swój charakter ukazał kapitan drużyny gości i grający trener Sylwester Rorat. Swoja charyzmatyczna przemową zachęcał drużynie do walki. „Musimy zagrać z jajami” –mówił.
Po gwizdku rozpoczynającym druga połowę nie trudno było dostrzec ze drużyna diametralnie zmieniła swój styl gry. Zaczęliśmy grać pewniej. Coraz groźniejsze stawały się akcje tworzone przez skrzydłowych – wcześniej wspomnianego Daniela Jędrzejkiewicza i Łukasza Stolarczyka.  Ten drugi w 75 min. Dwukrotnie stanął w sytuacji sam na sam z bramkarzem ,lecz niestety nie zdołał umieścić piłki w siatce. Końcówka spotkania to dominacja gospodarzy. Każda akcja stanowiła zagrożenie pod bramką gości. Niestety żaden ze strzałów nie znalazł drogi do bramki. Mecz zakończył się pechowym dla drużyny z Widzowa wynikiem 0:1.
Zawodnicy potrafili godnie przeciwstawić się dużo bogatszej drużynie gości, która w letnim okienku transferowym dokonała kilku spektakularnych transferów. Należy również podkreślić dobre zachowanie kibiców, którzy wspierali swoich zawodników cennymi wskazówkami. Mecz stał na wysokim sportowym poziomie.