Ruchy transferowe

• autor: babka, 2010-01-09 17:38

Tuż przed rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej otrzymaliśmy pierwsze sygnały odnośnie ruchów transferowych w naszej drużynie.

Nasz sztab skautów od dłuższego czasu poszukiwał zawodnika, potrafiącego „załatać dziurę” po Mariuszu Postawie (zakończył karierę po sezonie 2008/2009), którego brak był znacznie odczuwalny w rundzie jesiennej . Za cel nasi działacze postawili sobie pozyskanie podpory linii defensywnej naszego lokalnego rywala, Kmicica Kruszyna. Mimo przeciągających się negocjacji i przeszkód ekonomiczno-prawnych, Piotr Klekot został oficjalnie zawodnikiem Polonii-Unii.
Piotrek w swojej dotychczasowej drużynie grywał na pozycji lewego obrońcy i najprawdopodobniej na takiej pozycji będzie można go zobaczyć podczas meczy naszych pupili. Znakiem rozpoznawczym Piotrka są atomowe uderzenia z dystansu lewą nogą, którymi nie raz potrafił przysporzyć bramkarzom rywali nie lada kłopotów (jako przykład może posłużyć bramka zdobyta ubiegłej jesieni w meczu przeciw drużynie Gromu Cykarzew z odległości ponad 40 metrów).

Najmłodszy zawodnik w  kadrze seniorów, Patryk Włodarek postanowił spróbować swoich sił w drużynie juniorów starszych Victorii Częstochowa, która reprezentuje nasz region z (jak dotąd) marnym skutkiem w śląskiej lidze juniorów.  Będzie to nie wątpliwie osłabienie naszej drużyny, gdyż mimo, że nie piastował on stałej pozycji na boisku, to jego wszechstronność, w zależności od koncepcji trenera, czy braków kadrowych, bez problemu pozwalała mu się odnaleźć bez względu na powierzoną pozycję, czy to była obrona, pomoc, czy nawet atak.
Według doniesień z obozu Victorii, zawodnik ten ma nadać świeżości i natchnąć zespół do efektywniejszej gry w  rundzie wiosennej. My bądźmy dobrej myśli, że Patryk poradzi sobie z pokładanymi w nim nadziejami, a w przyszłości może wyrośnie z niego drugi Błaszczykowski, gdyż umiejętności i zawzięcia na pewno mu nie brakuje.
Zawodnik póki co został wypożyczony do końca rundy wiosennej z opcją pierwokupu.

Pewną tradycją się już stało, że podczas przerwy w rozgrywkach  ligowych pojawiają się spekulacje o ewentualnych przenosinach Sylwestra Rorata i Emila Łapety. Jak dotąd jednak do klubu nie wpłynęły żadne oferty. W kuluarach chodzą pogłoski, że za wzniecanie całej  sytuacji odpowiedzialni są menadżerowie piłkarzy, którzy sztucznie próbują wzniecić zainteresowanie swoimi podopiecznymi w środowisku piłkarskim.

autor: ~Ziom. 2010-01-13 15:31:41

avatar Przychodzi ktoś z drużyny juniorów?

autor: ~babka 2010-01-13 21:19:39

avatar W chwili obecnej nic mi o tym nie wiadomo.

autor: ~Znawca 2010-01-14 18:03:44

avatar Na sparingi tylko a takto to raczej nie

autor: ~gracz 2010-01-15 17:25:50

avatar Ciekawe jak te wzmocnienia przełożą sie na miejsce w tabeli.

autor: ~xdLOLxd 2010-01-15 18:32:12

avatar Zobaczymy po pierwszych meczach w lidze.