Strona klubowa

Aktualności

Dobre złego początki, czyli Polonia-Unia na kolanach

• autor: naczelny, 2010-09-20 16:46

Dobrą szkołę gry w piłkę dostali nasi zawodnicy od kolegów z Łobodna. Bramka strzelona przez P. Stolarczyka na 1:0 dawała nadzieję na wywiezienie korzystnego wyniku z terenu rywala, jednak sytuacja ta jedynie podrażniła zawodników Okszy, którzy wręcz rzucili się do odrabiania strat i w ostatecznym rozrachunku rozstrzelali nasz zespół 6:1.

Przed meczem w głowach zawodników istniała iskierka nadziei na sprawienie niespodzianki w postaci podobnego rezultatu jak w meczu z Kiedrzynem, który był rozgrywany w bliźniaczych okolicznościach, jednak jak się potem okazało były to złudne nadzieje.
Pierwsze minuty już wskazywały, że nie będzie to łatwy mecz dla zawodników Polonii-Unii. Taktyka gospodarzy opierająca się na wymianie wielu podań pomiędzy zawodnikami, skutecznie utrudniała odebranie piłki. Jednak w 7 minucie kibice faworyzowanej Okszy zamilkli na trybunach. Wysoki pressing formacji ofensywnej zawodników Widzowa przynosi skutek. Wybita z rytmu defensywa Okszy traci piłkę, do której dopada P. Stolarczyk. Ten znajdując się na 35 metrze twarzą do bramki nie zastanawia się wiele i silnym, precyzyjnym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce. Oksza poddenerwowana takim stanem rzeczy rzuciła się do odrabiania strat, a na efekty kibice nie czekali zbyt długo. Pierwsza dogodną sytuację stwarzają sobie chwilę po utraconej bramce. Po jednym z rzutów rożnych dochodzi do zamieszania w polu karnym gości, do bezpańskiej piłki na 5 metrze dopada zawodnik Okszy, jednak jego uderzenie szczęśliwie broni M. Klekot. Chwilę potem kolejny stały fragment gry z narożnika boiska mają piłkarze z Łobodna. Wrzucona piłka zostaje wybita przed pole karne, gdzie dopada do niej D. Mielczarek, który atomowym strzałem doprowadza do wyrównania. Kolejna bramka dla gospodarzy pada po akcji wręcz treningowej. Pędzący prawa stroną T. Zych mija dwóch obrońców Polonii-Unii, gdzie następnie dośrodkowuje piłkę do nie pilnowanego P. Szczypiora, a ten strzałem głową nie daje szans bramkarzowi. Trzecią bramkę gospodarze strzelają po składnej akcji lewą stroną boiska. Wymiana kilku szybkich podań kończy się wrzuceniem piłki w pole karne, po drodze w piłkę nie czysto trafia S. Rorat, która następnie trafia do zamykającego akcję T. Zycha, któremu nie pozostaje nic innego jak umieszczenie piłki w siatce z najbliższej odległości. Czwarte trafienie dla Okszy jest wynikiem katastrofalnego zagrania M. Klekota, który odegraną piłkę przez E. Kunę podaje wprost pod nogi K. Wilka. Ten podaje do M. Ściebury, który w sytuacji sam na sam strzela kolejną bramkę. W 44 minucie za drugą żółtą (obie otrzymane za wejście w przeciwnikowi w nogi od tyłu), a w efekcie czerwona kartkę otrzymuje E. Kuna. Po pierwszych 45 minutach Oksza prowadzi w bramkach 4:1 i drugą połowę będzie rozgrywać z przewagą jednego zawodnika.

Na drugą połowię, mając w głowach respekt do rywala i uniknięciu większej kompromitacji Polonia-Unia wyszła z iście defensywnymi zamiarami. Dręczona atakami defensywa gości śmiało stawia czoła "najeźdźcom" do ok. 60 minuty, kiedy to dochodzi do bliźniaczej sytuacji znanej wszystkim z meczu Austria- Polska na Euro 2008, w której H. Webb odgwizdał rzut karny dla Austrii. Rzucona piłka z głębi boiska w pole karne, gdzie nie mający najmniejszych szans na przejęcie piłki P. Szczypiór zostaje rzekomo faulowany, po czym sędzia odgwizduje rzut karny. Zawodnikom gości pozostało jedynie przyklasnąć decyzji. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł K. Wilk, który strzałem w środek bramki dał gospodarzom kolejny powód do radości. Bramka na 6:1, a zarazem ustanawiająca wynik padła po dalekim wrzucie z autu, które po wielu próbach w końcu przyniosły korzyść gospodarzom. Daleko wrzucona piłka w pole karne, nie doskakują do niej walczący w powietrzu S. Rorat z zawodnikiem gospodarzy, następnie w piłkę nie trafia D. Jędrzejkiwicz, i znajdujący się na dalszym słupku D. Mielczarek pewnym strzałem ustanawia wynik spotkania. Do końca spotkania rywale próbowali jeszcze wielokrotnie podnieść prowadzenie, jednak ich starania nie przyniosły efektu, ani bramkowego, ani też w postaci sytuacji bramkowych. W tej części spotkania zawodników z Widzowa stać było jedynie na nieliczne kontry, jednak bez większego zagrożenia. Po 90 minutach Oksza Łobodno "6", Polonia-Unia Widzów "1".

Oksza Łobodno : Polonia-Unia Widzów 6:1 (4:1)