Rozregulowane celowniki snajperów

• autor: naczelny, 2010-11-01 14:49

Polonia-Unia Widzów bez problemów ograła drużynę beniaminka z Rzek Wielkich. Piłkarze S. Rorata w tym meczu razili niebywałą nieskutecznością pod bramką rywala i cztery strzelone bramki mogą się wydawać jako najniższy wymiar kary, jaką poniósł zespół Metalu.

Od początku meczu Polonia-Unia, mimo gry na obcym terenie zdominowała rywala z Rzek Wielkich i nie odpuściła do końca zawodów. Już po pierwszych minutach goście mogli prowadzić przynajmniej czterema bramkami, jednak znakomite sytuacje kolejno marnowali P. Stolarczyk, A. Kasperczyk, G. Dolniak i Ł. Stolarczyk. W ok. 15 minucie sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło o tym, że nie wykorzystane sytuacje lubią się zemścić. Wszystko zaczyna się od rzutu rożnego sprowokowanego nie odpowiedzialnym zachowaniem M. Klekota, który uzupełniając płyny nie wyszedł do podążającej w jego kierunku piłki, w efekcie naciskany przez napastnika P. Matyjaszczyk musi się ratować wybiciem piłki na rzut rożny.  Do rzuconej piłki na krótki słupek jako pierwszy dopada J. Jarczok, który pomagając sobie ręką wymanewrowuje dwóch obrońców, a następnie spod samej linii końcowej potężnym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce. Nie mijają jednak dwie minuty jak defensywa gospodarzy popełnia katastrofalny błąd. Wysoko zaatakowany obrońca Metalu w panice podaje do kolegi ze środka obrony, jednak podanie jest na tyle nie precyzyjne, że przejmuje je G. Dolniak, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, na raty doprowadza do wyrównania. Kolejne minuty to rażąca „skuteczność” ofensywy z Widzowa, która raz po raz marnuje dogodne sytuacje. Rezultat po pierwszej połowie to 1:1.

W drugiej odsłonie, gospodarze jakby się ożywili (czyżby zażyli sole trzeźwiące w przerwie?) przez co przewaga piłkarzy z Widzowa nieco stopniała i gra przeniosła się spod bramki gospodarzy bliżej środkowej strefy boiska. Skuteczność napastników Polonii jednak nie uległa poprawie, gdyż po wznowieniu gry nadal zawodzą marnując dwie dogodne okazje. W 55 minucie, skarżący się na ból żeber Ł. Stolarczyk w końcu przełamuje się. Dokładnym podaniem na wolne pole obsługuje go A. Kasperczyka i mając przed sobą tylko  bramkarza wyprowadza zespół na prowadzenie. Swoje drugie trafienie „Stiven” dorzuca w 65 minucie, gdy to lekkim, precyzyjnym uderzeniem z 11 metra nie daje szans bramkarzowi. Kolejne minuty nadal upływają pod dyktando gości, jednak przewaga ta nie przekładała się na klarowne sytuacje. W tym okresie, swojej najlepszej okazji w drugiej połowie nie wykorzystuje J. Jarczok, który przecinając podanie S. Rorata pędzi z impetem na bramkę strzeżoną przez M. Klekota, jednak jego uderzenie z 16. metrów trafia w słupek. W doliczonym czasie gry rezultat spotkania ustanawia wprowadzony chwilę wcześniej Z. Kosmala, który strzałem głową z najbliższej odległości nie daje szans bramkarzowi.

autor: ~100% 2010-11-01 19:48:04

avatar jak by trenowali to by wpadało

autor: ~orkkan 2010-11-02 11:01:35

avatar Rzeki w pierwszej połowie robiły wszystko żeby stracić jak najwięcej bramek obrońcy stali, czasami dogrywali piłki Polonistom i patrzyli na nieporadność strzelecką, co drugi gracz Rzek wyglądał jak po dobrym melanżu:) Po pierwszej połowie powinno być dobre 6:1. W drugiej połowie mecz sie lekko ożywił głównie za sprawą Rzek które się przebudziły ale niespotykana skuteczność Widzowa dała wygraną.

autor: ~anonim 2010-11-02 11:51:55

avatar zespoły od 6 do 12 powinny grać w B-klasie,Rzeki i Lubojna to C-klasa

autor: ~babka 2010-11-02 15:30:59

avatar Jakby nie patrzeć jest to "7 liga", więc kierując się nazewnictwem z przed reformy, jest to poziom starej dobrej bundesligi :)

autor: ~anonim 2010-11-03 10:59:24

avatar z taką grą 6 liga obecnie dla Widzowa jest nieosiągalna. zespół potrzebuje zmian "powera", stanowczo za długo sztab szkoleniowy jest ten sam, od dłuższego czasu zawodnicy cofają się rozwojowo.