Bez punktów pod gruchą

• autor: nyga co op. naczelny, 2010-11-12 18:39

W czwartkowe popołudnie piłkarze klasy „A” jednocześnie zainaugurowali rundę wiosenną jak i rozegrali ostatnie spotkanie ligowe tej jesieni. Zawodnicy z Widzowa na mecz udali się do Rzerzęczyc , gdzie tamtejszy Orkan, potwierdził swoje aspiracje do gry w wyższej klasie rozgrywkowej.

Pierwsza część  spotkania byłą dość wyrównanym widowiskiem ze wskazaniem na drużynę gospodarzy, którzy częściej zagrażali bramce strzeżonej przez M.Klekota. Pierwszą dogodną okazję, która mogła dać prowadzenie drużynie Orkana marnuje D. Jamrozik, który wbiega z piłką w pole karne, jednak jego uderzenie wędruje wysoko nad bramką. Następnej okazji gospodarze już nie przepuszczają. Ładnym dograniem z głębi boiska w pole karne popisuje się środkowy pomocnik Orkana, gdzie F. Brzózka zgrywa piłkę do D.Chmielarza, a ten mając przed sobą tylko bramkarza w dość szczęśliwych okolicznościach umieszcza piłkę w siatce. W odpowiedzi drużyna Polonii-Unii wypracowuje sobie sytuację sam na sam z bramkarzem, jednak G.Dolniak uderza piłką wprost w wychodzącego z bramki A.Franca. Gospodarze po strzeleniu bramki nie spoczywają na laurach. Na lewej stronie boiska z pod opieki obrońców uwolnił się D.Jamrozik, który popędził z piłką pod linię końcową boiska  i dograł po ziemi w pole karne, gdzie futbolówka uderzona przez D. Chmielarza trafiła w słupek. Pod koniec pierwszej połowy najdogodniejszą okazję do strzelenia bramki stwarzają sobie Poloniści. Tuż zza narożnika pola karnego piłkę po stałym fragmencie gry dogrywa S.Rorat, w polu karnym dochodzi do zamieszania, po czym tuż z przed linii bramkowej piłkę na rzut rożny wybija D.Kałużny. Zawodnicy Polonii-Unii do „szatni” schodzili z jedno bramkową stratą.

Druga część spotkania nie zaczyna się najlepiej dla zawodników z Widzowa. W 47. minucie w polu karnym faulowany (?) pada F. Brzózka, a rzut karny na bramkę zamienia nie kto inny jak grający trener i kapitan Orkana, A.Pasieka. Bramka ta dodaje skrzydeł gospodarzom, którzy z minuty na minutę osiągają coraz to większą przewagę, niejednokrotnie zamykając na własnej połowie gości. Zawodnicy Polonii-Unii w tej części spotkania nie są w stanie poważnie zagrozić bramce gospodarzy, akcje są szarpane, a długie podania na napastników skutecznie przecina obrona gospodarzy. Wynik spotkania ustanawia w 77. minucie F.Brzózka, który końcem buta przecina lot silnie wrzuconej piłki w pole karne.

autor: ~anonim 2010-11-14 23:00:37

avatar Ładne kosy chodziły

autor: Trener04 2010-12-01 14:45:11

Profil Trener04 w Futbolowo Dla zainteresowanych! trenerpilkinoznej.f utbolowo.pl/trenerpilkinoznej/ Poleca m,.,