Strona klubowa

Aktualności

Falstart na wiosnę

• autor: naczelny, 2011-04-03 19:54

Nie takiego rozpoczęcia rundy wiosennej życzyli sobie piłkarze i kibice gospodarzy. Po zaciętym spotkaniu Polonia-Unia uległa drużynie Warty Zawada 3:1. Dającą nadzieję, a w końcowym rozliczeniu honorową bramkę zdobył Ł.Stolarczyk.

Po raz pierwszy w spotkaniu bramką zapachniało w około 15 minucie, kiedy to przy dośrodkowaniu przez jednego z piłkarzy Warty piłka ociera rękę S.Rorata ustawionego w polu karnym. Sędzia w pierwszej chwili chwyta za gwizdek jednak po krótkim zastanowieniu nakazuje grać dalej. Pierwszą stuprocentową sytuację do zdobycia bramki dla piłkarzy z Widzowa w ok. 20 minucie marnuje Ł.Stolarczyk. Przy dograniu piłki z rzutu rożnego w pole karne, fatalnie interweniuje obrona Warty w wyniku czego piłka spada wprost pod nogi napastnika Polonii-Unii ustawionego na 5 metrze od bramki rywala. Ten jednak nie czysto uderza piłkę i ta wychodzi poza boisko. Niedługo potem rajdem popisuje się A.Kasperczyk, który biegnie z piłką przez pół boiska mijając po drodze obrońcę gości, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem obronną ręką wychodzi golkiper z Zawady. Kilkakrotnie w tej części spotkania jedna jak i druga drużyna próbowała zaskoczyć bramkarzy strzałami z dystansu, jednak te nie potrafiły znaleźć drogi do bramki.

W przerwie spotkania S.Rorat decyduję się na ściągnięcie z boiska M.Kuźnickiego i desygnowania do gry w jego miejsce E.Kuny, który jak się potem okazuje jest źródłem wielu problemów defensywy drużyny z Widzowa.

W drugiej odsłonie na placu gry pojawia się sporo chaosu, co jak się potem okazuje służy drużynie Warty. Pierwszą groźną sytuację wypracowują sobie goście. Z wrzuconą piłką z pod bocznej linii boiska kuriozalnie mija się E.Kuna za którym ustawiony jest pomocnik Warty. Na szczęście dla defensywy gospodarzy, ten zaskoczony sytuacją nie potrafi opanować futbolówki, w wyniku czego E.Kuna naprawia swój błąd i ratuje sytuację. Chwilę potem Warta wychodzi na prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony boiska, obrońcy Polonii wybijając piłkę poza pole karne, jednak tam do bez pańskiej piłki dopada obrońca Warty, który nie zastanawiając się długo, atomowym strzałem z około 30 metrów umieszcza piłkę przy samym słupku bramki strzeżonej przez M.Klekota. Po około 15  minutach goście podnoszą prowadzenie. Podaniem pomiędzy stoperów Polonii-Unii zostaje obsłużony rozgrywający dobre zawody K.Gałus, który mimo asysty dwóch defensorów podciąga z piłką kilkanaście metrów i pewnym strzałem pokonuje bramkarza Polonii-Unii. W 74 minucie dogodną okazję na strzelenie bramki kontaktowej marnuje K.Sadziak, który mając przed sobą tylko bramkarza próbuje zagrania lobem, jednak podbija piłkę zbyt mocno, w efekcie piłka przelatuje nad poprzeczką. Chwilę potem nadzieję na wywalczenie w spotkaniu pozytywnego wyniku daje Ł.Stolarczyk. Obsłużony dokładnym podaniem z głębi pola w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie myli się i pewnie umieszcza piłkę w siatce. Nadzieja nie trwa jednak długo. Warta Zawada zaraz po wznowieniu gry po stracie bramki wywalcza rzut wolny w okolicach pola karnego gospodarzy. Piłka wrzucona na długi słupek, pomocnik z Zawady gubi krycie E.Kuny i z najbliższej odległości nie daje szans M.Klekotowi ustanawiając tym samym wynik spotkania.

Warta Mstów 3:2 Polonia Unia WidzówWarta Mstów 3:2 Polonia Unia Widzów