Strona klubowa

Aktualności

Wynik lepszy od gry

• autor: naczelny, 2011-04-10 12:42

W sobotnie popołudnie zespół Polonii-Unii Widzów wypunktował na boisku rywala Płomień Czarny Las. Mimo, iż gra drużyny z Widzowa pozostawiała sporo do życzenia, strzelenie czterech bramek przyszło jej z dużą łatwością.

Spotkanie od pierwszych minut nie było zbyt porywające. Sporo nerwowości i nie dokładności w poczynaniach zawodników Polonii-Unii wykorzystywali rywale, którzy od pierwszych minut próbowali zagrozić bramce strzeżonej przez M. Klekota. W 17 minucie, niespodziewanie na prowadzenie wychodzi drużyna z Widzowa. Daleko wrzuconą piłkę z autu przez E. Kune uderza głową M. Jędrzejczyk, po czym piłka grzęźnie w siatce. Rywale jeszcze nie zdążyli ochłonąć, gdy ten sam duet podwyższa wynik. Tym razem M.Jędrzejczyk popisuje się dokładnym podaniem na wolne pole, a E. Kuna w sytuacji sam na sam strzałem lobem nie daje szans bramkarzowi gospodarzy. Po tym ciosie jakby uszło powietrze z Płomienia, a zawodnicy Polonii-Unii w ataku zaczęli poczynać sobie coraz śmielej. Mimo wielu wizyt w polu karnym rywala, goście do końca pierwszych 45 minut nie potrafili skutecznie zagrozić bramce rywala.

Pierwsza 20 minut drugiej odsłony to ciągłe ataki zawodników Płomienia, jednak dobrze dysponowany blok defensywny Polonistów skutecznie odpierał oblężenie rywala. W 70 minucie w drużynie z Widzowa na boisko w miejsce A. Kasperczyka i B. Musiała weszli D. Kasperczyk oraz P. Stolarczyk. Był to kluczowy moment dla losów spotkania, gdyż od tej chwili to Polonia przejęła inicjatywę i na rezultaty nie było trzeba długo czekać. Już jedna z pierwszych akcji przyniosła bramkę na 3:0. Ze skrzydła do środka boiska z piłką ściął Ł. Stolarczyk i wyłożył futbolowkę na 18 metr do nabiegającego D. Kasperczyka, który strzałem z pierwszej piłki zmusił do kapitulacji M.Lipke. Kolejne minuty to kolejne ataki gości jednak brak pomysłu, a czasem szczęścia przy wykończeniu akcji nie przyniosły rezultatu, aż do 2 minuty doliczonego czasu gry. Do rzutu wolnego z około 18 metra podszedł P.Matyjaszczyk, który precyzyjnym strzałem nad murem zdjął pajęczynę z okienka bramki, ustalając tym samym wynik spotkania.

Płomień 0:4 Polonia  Płomień 0:4 Polonia

17' Michał Jędrzejczyk

19' Kuna Ernest

71' Kasperczyk Damian

92' Matyjaszczyk przemysław

Polonia-Unia Widzów: Klekot Mariusz - Rorat Sylwester, Organa Konrad, Organa Kacper  (zmiana 85" Dyksy Mateusz), Matyjaszczyk Przemysław - Jędrzejczyk Michał, Musiał Bartosz  (zmiana 70" Stolarczyk Przemysław ), Sadziak Kamil, Kuna Ernest - Kasperczyk Adam  ( zmiana 70" Kasperczyk Damian),  Stolarczyk Łukasz ( zmiana 75" Kuźnicki Michał

Oceny indywidualne zawodników

Płomień Czarny Las: Mateusz Lipka - Grzegorz Jaguścik  (zmiana 83" Robert Olszewski), Adam Wrzalik, Marcin Nykiel, Tomasz Kubanek - Dawid Zaniewski  (zmiana 71" Krzysztof Nowaczyk), Kamil Lewandowski (C), Cezary Klemczyk, Marcin Śnieżyński  (zmiana 83" Paweł Zieliński), Łukasz MielczarekDamian Wolski

sędziowie Płomień:Polonia