Strona klubowa

Aktualności

Bez punktów w Szarlejce

• autor: naczelny, 2011-04-23 22:32

Przewrotne widowisko zafundowali licznie zgromadzonym kibicom, piłkarze Juniora i Polonii-Unii. Mimo, iż rywal był jak najbardziej w zasięgu zawodników z Widzowa potyczka ta zakończyła się porażką 3:5. Bramki dla naszego zespołu strzelali kolejno M.Jędrzejczyk, Ł.Stolarczyk, P.Stolarczyk.

Od pierwszych minut to gospodarze próbowali narzucić swój rytm, grającym ospale zawodnikom z Widzowa. Swoją przewagę gospodarze wykorzystali już w 5 minucie, gdy do wrzuconej piłki wyskakuje M. Klekot, jednak czyni to na tyle nie poradnie, że ta wylatuje mu z rąk i wpada wprost pod nogi M.Sirka, który nie ma problemu z umieszczeniem futbolówki w siatce. Bramka ta przebudziła zawodników z Widzowa i z minuty na minutę zaczęli coraz śmielej atakować. W 17. minucie po rzucie rożnym w polu karnym obrońcom urywa się M. Jędrzejczyk, który strzałem głową pokonuje C. Siwego. W 22 minucie kolejny rzut rożny wykonują goście. Tym razem Ł.Stolarczyk uprzedza wychodzącego bramkarza i strzela głową bramkę na 2:1. Kolejne minuty to wyrównana walka głównie w środku pola. Gdy już się wydawało, że goście zejdą do szatni z jedno bramkowym prowadzeniem, w  44. minucie rzut rożny wykonuje piłkarz Juniora. Do piłki najwyżej wyskakuje M.Jędrzejczyk, jednak wybija piłkę na tyle nie precyzyjnie, że ta spada pod nogi M.Czoka , który mimo kiksu, pokonuje słabo dysponowanego tego dnia M.Klekota. Do przerwy stan spotkania 2:2.

W 49. minucie M.Sirek wyprowadza ponownie Junior na prowadzenie. Wpierw szybkim zwodem mija S.Rorata, a następnie umieszcza piłkę w siatce przy bliższym słupku bramki strzeżonej przez M.Klekota.  W 57. minucie Polonia ponownie doprowadza do wyrównania. Daleko wrzucona piłka z autu przez E. Kune trafia pod nogi ustawionego na siódmym metrze P.Stolarczyka, który uderza nie do obrony. W 78 minucie czerwoną kartkę za nie sportowe zachowanie otrzymuje B.Musiał.  Od tego momentu na boisku zaczęli dominować gospodarze, którzy jednak nie mieli pomysłu na pokonanie golkipera Polonii-Unii. W 83. minucie dochodzi do konfliktowej sytuacji, kiedy to po strzale J.Warzechy, M.Klekot łapiąc futbolówkę przekracza (?) z nią linię bramkową. Sędzia główny początkowo nakazuje grać, jednak po konsultacji z arbitrem liniowym uznaje bramkę. W 92 minucie fatalnie w polu karnym zachowuje się E.Kuna, który ściąga za koszulkę do ziemi M.Sirka. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienia W.Bik. Chwilę potem sędzia główny gwiżdże po raz ostatni.

Junior 5:3 Polonia Junior 5:3 Polonia