Strona klubowa

Aktualności

Trzeci raz z rzędu bez punktów

• autor: naczelny, 2011-05-09 20:38

Trzecią porażkę z rzędu zaliczyli piłkarze Polonii-Unii, ulegając Sokołowi Wręczyca Wielka 2:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył w 74. minucie Grzegorz Dolniak.

Pierwszą dogodną sytuacje na otwarcie wyniku spotkania już w 2. minucie stworzyła sobie drużyna z Widzowa, jednak po strzale D. Kasperczyka piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Sokoła. Jak się potem okazało, była to jedyna tak dogodna sytuacja gości w pierwszej połowie,  gdyż przez resztę tej części meczu to gospodarzy rządzili i dzielili na boisku. Bramkę otwierającą wynik spotkania zawodnicy Sokoła zdobyli po rzucie rożnym w 7. minucie. Pojedynek główkowy na "krótkim" słupku przegrywa S.Rorat,w wyniku czego piłka spada pod nogi ustawionego bliżej dalszego słupka bramki, zawodnika Sokoła, który strzałem pod poprzeczkę daje prowadzenie swojej drużynie. Chwilę później znów zrobiło się gorąco pod bramką strzeżoną przez M.Klekota, kiedy to piłka uderzona z rzutu wolnego przez środkowego pomocnika Sokoła wylądowała na poprzeczce. Drugi cios zawodnicy Sokoła zadali po piorunującej kontrze, rozpoczętej przez bramkarza gospodarzy. Lewą stroną z piłką popędził pod linię końcową boiska zawodnik Sokoła, następnie dograł do znajdującego się w polu karnym kolegi z drużyny, który zgubił krycie S.Rorata i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron gra się wyrównała, z lekkim wskazaniem na gości, gdyż to oni mieli więcej okazji na strzelenie bramki. Sposobu na pokonanie bramkarza jednak nie mogli znaleźć D.Kasperczyk, P.Stolarczyk oraz G.Dolniak. Nadzieje w szeregach Polonistów na wywiezienie pozytywnego wyniku odżyły w 74. minucie, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym, do bramki rywala trafił G.Dolniak. Zawodnicy Polonii-Unii jednak nie potrafili pójść za ciosem i wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.
Po raz trzeci z rzędu drużyna z Widzowa kończyła mecz w dziesiątkę, gdyż w 80 minucie drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu ujrzał Kacper Organa.

Sokół 2:1 PoloniaSokół 2:1 Polonia

7’ wręczyca                            Grzegorz dolniak

32’ wręczyca

Skład Polonii-Unii: Klekot Mariusz - Organa Konrad, Kuna Ernest, Rorat Sylwester, Matyjaszczyk Przemysław - Jędrzejczyk Michał (60" Jędrzejkiewicz Daniel), Kasperczyk Damian (78" Kmiecik Klaudiusz), Stolarczyk Przemysław, Organa KacperSadziak KamilKuźnicki Michał (45" Dolniak Grzegorz)