Strona klubowa

Aktualności

Coraz bliżej dna.

• autor: naczelny, 2011-06-05 12:11

Po przeciętnym spotkaniu, Polonia-Unia przegrała w Libidzy z Błękitnymi 1:0. Mimo, iż gospodarze ostatnie 20 minut grali w osłabieniu, zawodnicy z Widzowa nie potrafili doprowadzić do wyrównania.

Spotkanie w wykonaniu obu drużyna nie porywało, na co wpływ zdecydowanie miała specyficzna płyta boiska oraz wymagające warunki pogodowe. Poloniści starali się utrzymywać przy piłce jednak nierówny oraz wąski plac gry skutecznie utrudniał w jej rozgrywaniu. Gospodarze natomiast skupili się na dalekich wybiciach na napastników, którzy tylko czekali na błąd defensywy Widzowa. Najlepszą okazję do zdobycia bramki w pierwszej połowie dla gości miał B. Musiał, jednak piłkę dośrodkowaną przez K.Kmiecika, przeniósł nad poprzeczką. Błękitni również mieli swoje okazje jednak w sytuacjach podbramkowych nie potrafili zmusić M.Klekota do większego wysiłku.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Błękitnych kliku krotnie groźnie zaatakowali, z czego jeden z ataków zakończył się trafieniem S. Nocunia. Napastnik Błękitnych ładnie opanował piłkę gubiąc przy tym krycie obrońcy, a następnie strzałem z woleja zza szesnastki nie dał szans M. Klekotowi. Od około 70. minuty Błękitni zmuszeni byli do gry w "10", po tym jak ich boczny pomocnik otrzymał swój drugi żółty kartonik, a w efekcie czerwony. W tej części spotkania gospodarze skupili się na "zamurowaniu" dostępu do własnej bramki, pozostawiając na szpicy osamotnionego S. Nocunia. Polonia grając w przewadze, parokrotnie poważnie zagroziła bramce rywala. Najlepsze okazję na wyrównanie rezultatu zmarnowali M. Kuźnicki i P. Stolarczyk. Pierwszy mając czystą pozycje, po strzale głową posłał piłkę obok słupka, drugi natomiast będąc w sytuacji sam na sam zdecydował się dogrywać piłkę do partnera, jednak ta została przechwycona przez W. Kłaka. W doliczonym czasie gry kapitalną paradą popisał się  A. Gałęziewski, który wybronił strzał z rzutu wolnego uderzonego przez S. Rorata.

Ostatni gwizdek arbitra głównego, przypieczętował siódmą porażkę z rzędu Polonii-Unii. Stawia to drużynę z Widzowa w nie do końca jasnej sytuacji, gdyż nadal nie jest znana ilość drużyn spadających do niższej klasy rozgrywkowej, a 5 punktowa przewaga nad drużynami Piasta i Płomienia, gdy do rozegrania mamy jeszcze dwie kolejki spotkań, może okazać się zbyt mała.